بی کربنات آمونیوم:

بی کربنات آمونیوم نمکی با فرمول شیمیایی NH4HCO3 یک ترکیب معدنی است که در صنایع غذایی به عنوان عامل تخمیر، بهبود دهنده عطر، طعم و همچنین حجم دهنده در تولید انواع کیک ها و شیرینی ها، نان، بیسکوئیت و کلوچه مورد استفاده قرار می گیرد. . آمونیوم بی کربنات دارای دو گرید به صورت صنعتی (Chemical grade) و خوراکی (Food grade) وجود دارد و در اغلب موارد به منظور افزایش کیفیت محصول نهایی به عنوان ماده افزودنی، در صنایع مختلف به کار می رود و کاربردهای گسترده ای دارد .


محصول بی کربنات آمونیوم شرکت فجر پارسیان با گرید غذایی و دارا بودن پروانه بهره برداری بهداشت و نشان سیب سلامت با کیفیت بسیار مطلوب و بصورت تازه، با رعایت اصول استانداردهای ملی و بین المللی در کارخانه های صنایع غذایی (استاندارد ملی ایران به شماره ۴۳۱۳، ایزو ۹۰۰۱ و ایزو ۲۲۰۰۰) تولیده شده است.

بی کربنات آمونیوم همچنین در تولید ترکیبات مواد اطفاء، حریق، مواد دارویی، رنگ ها، کودها و مواد تقویت کننده خاک، پاک کننده رسوبات (در مبدل های حرارتی و بویلرها)، صنعت پلاستیک و لاستیک (به ویژه لاستیک های اسفنجی)، تولید سرامیک، دباغی چرم و سنتز کاتالیزورها مصرف می گردد.


گفتنی است بی کربنات آمونیوم شرکت فجر پارسیان (تنها تولید کننده بی کربنات آمونیوم در ایران) توانسته است به دلیل مزیت بالایی چون فاصله زمانی کم بین تولید تا عرضه و مصرف این محصول به عنوان جایگزین کاملا مناسب نمونه های خارجی در جهت حفظ کیفیت محصولات غذایی باشد. (به دلیل تجزیه این محصول به مرور زمان به ویژه در معرض گرما، فاصله زمانی کم از تولید تا مصرف اهمیت بسیار ویژه ای دارد که نمونه های خارجی این محصول به دلیل زمان بر بودن پروسه تحویل به مصرف کننده نهایی، این امتیاز را ندارد.


کاربردها :

– صنایع غذایی به عنوان عامل ورآورنده به ویژه در تولید بیکینگ پودر
– ساخت خاموش کننده های آتش
– ساخت پالستیک متخلخل
– سرامیک
– چربی زدایی منسوجات
– ساخت رنگ و رنگدانه

آنالیز: